ON AIR

Představení ON AIR

„Hollywoodská story z Vysočiny“ vypráví s humorem a nadsázkou o dnešním mediálním světě, o bulváru, který se dotýká celebrit, novinářů i „obyčejných lidí“ a o soukromí jako obchodním artiklu.

Visutá klaunerie s užitím masek, pozemní akrobacie a cirkusové hrazdy.

Plakát představení ON AIR

Plakát představení ON AIR

Po spolupráci na neverbálních Edisónech a pouličním představení Marš na mauš připravili tedy Jakub Škrdla a Eliška Brtnická nové společné představení s využitím visuté hrazdy, pozemní akrobacie a masek. Poprvé bylo s velkým úspěchem prezentováno 13. května 2008 jako bakalářské představení Elišky Brtnické v Divadle Alfred ve dvoře v Praze. V této podobě se hrálo i na prestižním festivalu Divadelní Flora Olomouc 2008 a v rámci doprovodného programu při předávání ceny Zlatá jeřabina Kraje Vysočina v Horáckém divadle v Jihlavě (30. května 2008).

Poté na představení ON AIR dále pracovali ve spolupráci s režisérem a bývalým členem divadla Continuo Jiřím Jurášem, představení dostalo novou podobu – obnovená premiéra ON AIR se uskutečnila 7. prosince 2008 v experimentálním prostoru ROXY / NoD v Praze.

  • Hrají, klaunují a visí na hrazdě: Eliška Brtnická, Jakub Škrdla a Jan Zadražil
  • Scénář a režie: Jakub Škrdla, Eliška Brtnická, Jiří Juráš
  • Světla a zvuk: Radek Pytelka , Vojtěch Škrdla
  • Hudba: výběr  -J. Škrdla, E. Brtnická, zpracování – M.Vaniš, B. Němeček
  • Scéna a realizace: M. Němeček, K. Patková, V. Dopitová, V. Škrdla

Představení, které se uskutečnilo 20. června 2010,  bylo premiérou pro herce JANA ZADRAŽILA (který On Air  přezkoušel za Jana Kohouta…)

 

 

 

Comments are closed