SITE SPECIFIC PROJEKTY

08/2012 Site specific LOUČKY 2012

 

06/2003: SALTIMBANGO – Jihlava

Site specific projekt realizovaný v rámci Jihlavského havířského průvodu v červnu 2003.
(„Saltimbango“ — z franc., historické označení potulného artisty, převážně kejklíře a provazochodce). Inspirací a podnětem k celé akci byl stručný zápis skutečné historické události z jihlavské kroniky:

„Roku 1585 sjel jeden kejklíř po provaze s velké věže farního kostela až ke kašně, vezl s sebou na kotouči chlapce, dělal s ním přemety a provozoval jiná kejklířství“. (Listy a obrazy z minulosti Jihlavy)

VIDEOukázka – (budete přesměrováni na video kanál divadla T.E.J.P)

08/2003Divadlo na Trati – Opava

projekt v rámci 46. ročníku multižánrového festivalu Bezručova Opava s podtitulkem „Opava v Evropě – Evropa v Opavě“. Divadlo T.E.J.P. v rámci projektu zabydlelo, za neuvěřitelně skromných podmínek (bez přehánění) železniční trať Opava – Chuchelná, maskami divadelními objekty a invencí sobě vlastní, několika kilometrový úsek železniční tratě a při její celé délce realizovalo plenérové představení.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>